Loading

Zamki błyskawiczne

Aby doraźnie połączyć dwa kawałki tkaniny nie używając do tego guzików stosuje się zamki błyskawiczne. Używane są one w krawiectwie, obuwnictwie, stosuje się je do śpiworów, plecaków, obuwia czy torebek. Początki suwaków datowane są od połowy dziewiętnastego wieku, jednak w obecnej formie znane są od 1913 roku.

Tworzą go dwa rzędy metalowych bądź plastikowych ząbków, które w chwili przeciągnięcia suwaka łączone są ze sobą naprzemiennie, tworząc zamknięcie. Przemysł pasmanteryjny przedstawia szeroką gamę tych produktów, może to być suwak metalowy lub plastikowy, kryty lub standardowy.

Bastex to firma profesjonalnie zajmująca się produkcją suwaków, a w swojej ofercie przedstawia szeroką gamę akcesoriów, które można wykorzystać w wielu produktach.

Suwaki tworzone są w bardzo dużej gamie kolorów, od czarnego poprzez popielate, czerwone czy pomarańczowe aż po białe. Ząbki metalowych suwaków są w kolorze srebra, złota, oxydy lub ciemnego niklu. Dostepne sa również powłoki wybłyszczane. Wśród produktów znajdują się również zamki z ozdobnymi przywieszkami. Nadają one niepowtarzalny charakter zamkowi, umożliwiając szerokie jego zastosowanie.

Tak szeroki wybór zamków błyskawicznych pozwala na wykorzystanie ich jako wykończenie torebek, kurtek, obuwia. Mogą stanowić doskonałe uzupełnienie sukienek, spódnic czy spodni.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą naszych produktów.